Tıraşsız Ekim Nedir?

Saç ekimi ile ilgili devrim niteliğinde teknikler geliştirilmektedir. Bu tekniklerden biri de tıraşsız ekim olarak karşımıza çıkmaktadır. Özellikle son beş yıllık süreçte doğal görünümlü saç ekimi gerçekleştirmek artık mümkün!

Üstelik bu gibi yöntemler hastanın konforunu da artırdığı için daha çok tercih edilmeye başlandı. Klasik FUE ve DHI yönteminde tıraşsız saç ekimi tercih edilmekte ve uygulanmaktadır. Klasik saç ekimi sürecinde hasta saçlarını yaklaşık 3 mm boyutunda olacak şekilde kestirir. Erkekler için bu yöntem son derece kullanışlıdır. Çünkü genelde kısa saç tercih ettikleri için herhangi bir estetik kayba yol açmaz.

Tıraşsız Saç Ekiminin Avantajları

Tıraşsız saç ekimi hastalar için oldukça avantajlı bir yöntemdir. Özellikle saç ekimi görüntüsünü kamufle ettiği için sıkça tercih edilmektedir.

Bu yöntem ile saç stilinizi bozmadan, değiştirmeden saç ekimi yaptırabilirsiniz. Özellikle kadınlar için sıkça tercih edilen bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu yöntem sonrasında kolayca günlük yaşama dönülebilir. Uzun saç kullanan kişilerin saçlarını kestirmesine gerek kalmamaktadır.

 Ancak bu yöntem süre açısından dezavantaj sağlamaktadır. Tıraşsız saç ekimi operasyonu uzun sürebilmektedir. Bununla birlikte daha fazla emek ve tecrübe ister. Bu yüzden operasyonu gerçekleştiren ekibin deneyimli olması gerekmektedir.

Merkezimizde saç ekimi alanında kullanılan yöntemlerden biri de tıraşsız saç ekimi yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Eğer tercihiniz bu yönde ise saçlarınızı tıraş etmeden saç ekimi yaptırma ayrıcalığından siz de yararlanabilirsiniz.

Tıraşsız saç ekimi iki farklı şekilde yapılabilmektedir. Bu yöntemlerden ilki bölgesel tıraşlamadır. Eğer 1000 – 2000 greft ekimi gerçekleştirilecekse bölgesel tıraşlama yapılabilmektedir.

Diğer bir yöntem ise tam tıraşsız saç ekimidir. Özellikle uzun saçlı kadın ve erkeklerde tercih edilen bu yöntemde normal FUE tekniği kullanılmaktadır. Daha fazla emek isteyen bu yöntem yalnızca uzman saç ekim merkezlerinde profesyonel ekipler tarafından gerçekleştirilirse başarılı sonuçlar vermektedir.

En doğru sonuçlara ulaşmak, kaliteli hizmetten faydalanmak için merkezimizi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.