Sakal Bıyık Ekimi Nedir?

Günümüzde estetik kaygılar her zamankinden daha yoğun şekilde karşımıza çıkmaktadır. Saç ekimi gibi önemli cerrahi operasyonların yanında bıyık ekimi ve sakal ekimi de gerçekleştirilebilmektedir.

Merkezimiz bu operasyonları da en doğru şekilde gerçekleştirerek hastalarının memnuniyetini sağlamaktadır.

Bıyık Ekimi

Erkekler için bıyık görünümü estetik bir değer taşımaktadır. Üst dudakta kıl çıkmaması veya kıl kaybı nedeni ile boşluklu bir görüntünün ortaya çıkması sorun olarak kabul edilebilmektedir. Bıyık ekimi, kıl çıkmayan bu bölgelere saç köklerinin ekilmesi işlemidir.

Bıyık ekimi için fue yöntemi kullanılır ve 0,6 mm punchlar yardımıyla saç kökleri tek tek alınarak eksikliğin olduğu alanlara ekilmektedir.

Bıyık ekimi sonrası o bölgedeki kıllar normal seyrinde uzar,  bu nedenle belirli aralıklarla traş olunması, sakal kıllarının kısaltılması gerekir. Burada saç kıllarının yakınlığı son derece önemlidir. Saç kılları çok yakın ekilirse doğru beslenemez. Bu nedenle işlemi gerçekleştiren uzmanın profesyonelliği çok önemlidir.

Sakal Ekimi

Kimi zaman dökülme ve boşluklar sakal bölgesinde oluşabilir. Sakalın göz önünde olmayan kısımlarından alınan kökler seyrekliğin meydana geldiği alanlara ekilir.

Sakal yoğunluğu kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. Kimi zaman bazı bölgeler aşırı yoğun olurken bazı bölgelerde ise seyreklikler göze çarpar. Sakal ekimi ile yoğunluk olan bölgeler seyreltilir, seyreklik olan kısımlar ise orantılı bir yoğunluğa ulaştırılır.

Merkezimizde hem saç ekimi, hem de sakal ve bıyık ekimi operasyonları başarı ile gerçekleştirilmektedir. Uzman kadromuz ihtiyaç duyulan hizmeti kusursuz bir şekilde gerçekleştirmektedir. Bu sayede estetik bir görüntüye kavuşmak ve sosyal ilişkiler sırasında bizi rahatsız eden estetik kaygılardan kurtulmak mümkün olmaktadır.

En kalıcı çözümler ve en güzel sonuçlar için mutlaka doğru merkez tercih edilmelidir. Türkiye’nin sayılı kurumlarından biri olan merkezimizde doğal görünümlü saç, sakal ve bıyık ekimi ile estetik kaygılarınızı sona erdirmeniz mümkün olacaktır.

Cerrahi bir işlem olan saç ekimi profesyonel eller tarafından gerçekleştirildiğinde en iyi sonucu verir. Bu nedenle operasyon öncesi mutlaka bilgi almalı ve tedavi süreci hakkında merak ettiklerinizi öğrenmelisiniz.

En doğru sonuçlara ulaşmak, kaliteli hizmetten faydalanmak için merkezimizi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.