Saç Ekimi Nedir?

Saçlar, estetik görünümün olmazsa olmaz parçalarından biridir. Kimi zaman saçlarda seyrelme veya dökülme meydana gelebilmektedir. Böyle bir durumda, seyrelmiş veya dökülmüş saçların restore edilmesi gerekir. Saç ekimi de bu yenileme işleminin gerçekleştirilmesini sağlayan bir estetik cerrahi operasyondur.

Saç ekiminde otolog işlemi uygulanır. Yani kişinin kendisinden alınan doku yine kendisine nakledilir. Böylece kişinin görünümü iyileştirilir ve hem kendisiyle hem de çevresiyle barışık hale gelmesi sağlanır.

Saç ekimi tanımının içinde kaş ve sakal bıyık ekimi yer almaktadır. Ülkemizde yaygın olarak gerçekleştirilen ve başarılı sonuçlar ile dikkat çeken saç ekimi elbette uzman eller tarafından gerçekleştirilmesi gereken önemli bir operasyondur.

Elbette burada doktorunuzun tecrübesi son derece önemli bir etmen olacaktır. Doğal görünümlü saçlara kavuşmak, uzun yıllar sorunsuz şekilde kullanmak için mutlaka doğru doktorun seçilmesi gerekmektedir.

Çünkü saç ekimi cerrahi bir işlemdir ve estetik amaçla yapılsa dahi müdahalenin ciddi bir tıbbi süreç olduğu gözlerden kaçırılmaması gereken önemli bir ayrıntı olarak karşımıza çıkmaktadır.  

Uzman Kadro ile Çalışın

Merkezimizde işinin uzmanı bir kadro bulunmaktadır. Hayalinizdeki saçlara kavuşmanız için cerrahi operasyonu gerçekleştirecek güçlü bir ekibin olması gerekir. Unutmayın saç ekimi uzun süreli ve titizlikle gerçekleştirilmesi gereken bir cerrahi işlemdir.

Bu nedenle ekip ne kadar tecrübeli ve profesyonelse süreç de o kadar kolay işleyecektir. Saçsızlık probleminin çözümünde kullanılan saç ekimi vücudun diğer bölgelerinden alınan  kıllar ile gerçekleştirilmektedir.

Burada saçınızın renginden, incelik veya kalınlığına kadar pek çok değişken söz konusu olmaktadır. Doğal bir görünüm elde etmek için her bir değişkenin en doğru şekilde değerlendirilmesi gerekir.

Saç ekim süreci 6 veya 8 saat kadar sürebilmektedir. Hastaya lokal anestezi uygulanır bu nedenle ağrı hissedilmez. Elbette işlem öncesinde detaylı şekilde saç analizi ve muayene yapılacak, ne kadar saç ekileceği belirlenecektir.

Saç ekimi işlemi tamamlandıktan sonra hastaların dikkat etmesi gereken önemli ayrıntılar bulunmaktadır. Bu bilgilerin en doğru şekilde verilmesi müdahalenin gerçekleştirileceği merkezin sorumluluğundadır.

En doğru sonuçlara ulaşmak, kaliteli hizmetten faydalanmak için merkezimizi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.