PRP Ve Mezoterapi Tedavisi Nedir?

Saç ekimi çağımızın en çok tercih edilen cerrahi müdahalelerinden biri. Hem kadın, hem de erkekleri etkileyen saç dökülmesi problemi günümüz teknolojileri sayesinde kolayca sorun olmaktan çıkıyor.

Pek çok kişi, saç dökülmesini önlemek için kozmetik ürünlere yöneliyor. Ancak bunun dışında saç ekimi aşamasına gelmeden önce tıbbi bazı tekniklerle saç sağlığını korumak mümkün.

Eğer saçlarınızda dökülme, seyrelme, cansızlık gibi sorunlar mevcutsa PRP ve Mezoterapi tedavisi sizin için doğru bir çözüm olabilir. Hem kadınlar hem de erkekler tarafından tercih edilebilecek bu yöntem sayesinde saçlar koruma altına alınıyor. Bunun dışında saç ekiminin ardından da saç köklerinin tutunmasını ve daha hızlı uzamasını kolaylaştırıyor.

PRP ve Mezoterapi Nasıl Uygulanır?

PRP tekniğinin merkezinde saçların ihtiyaç duyduğu protein, vitamin ve kafa derinizin ihtiyaç duyacağı diğer besleyici maddeler yer almaktadır. Tedavide kişinin kendi kanı kullanılır. Alınan kan saç derilerinin daha güçlü hale gelmesini sağlayan trombosit açısından zenginleştirilir. Ardından zenginleştirilen kan saç köklerine enjekte edilir. Bu sayede hem saç kökleri hem de saç derisi canlanır. Üstelik besleyici değeri yüksek kan saç tellerini de daha kuvvetli hale getirir.

Mezoterapi tekniği ise saçların ihtiyaç duyduğu protein, vitamin ve minerallerin özel bir sıvı içinde hazırlanması ile gerçekleştirilir. Bu sıvı ince uçlu enjeksiyon iğnelerinin yardımı ile kafa derisine enjekte edilir. İşlem ayda bir kez olacak şekilde sekiz ay süre ile tekrar edilir.

Böylece canlılığını yitirmiş, dökülen, zayıflayan saçlar yeniden eski güçlü görünümlerine kavuşur. Burada ihmal edilmemesi gereken en önemli konu saç dökülmesinin kaynağının iyi tespit edilmesidir. Eğer sebep bir hastalık kaynaklı ise önce hastalığın tedavi edilmesi gerekir. Ardından PRP Ve Mezoterapi Tedavisi rahatlıkla uygulanabilir.

Merkezimizde uzman kadromuz hem PRP hem de Mezaoterapi tedavisi ile saçlarınızın eski güçlü görünümüne kavuşturulmasında etkin rol oynamaktadır. Geçici kozmetik çözümleri yerine saçınızı gerçek anlamda besleyecek bu tedaviyi tercih ederek, kendinizi çok daha iyi hissedebilirsiniz.

En doğru sonuçlara ulaşmak, kaliteli hizmetten faydalanmak için merkezimizi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.