Kaş Kirpik Ekimi Nedir?

Estetik kaygılar pek çoğumuzu gündelik hayatımızda etkilemektedir. Bu durum sosyal hayatımızda da çeşitli sorunlar yaşamamıza yol açmaktadır. Özellikle kadınlar için kaş ve kirpik estetiği çok önemlidir. Bu aşamada hem kaş ekimi hem de kirpik ekimi kalıcı ve etkin çözümler arasında yer almaktadır.

Kaş Ekimi

Kaş ekimi merkezimizde gerçekleştirilen ve en iyi sonuçları aldığımız uygulamaların başında gelmektedir.  Yalnızca iki veya üç saat süren işlemin ardından lokal anestezi kullanılarak kaş ekimi yapılabilmektedir. FUE tekniği kullanılarak alınan kökler, dökülme olan bölgelere ekilir.

Kaş ekimi için alınan kıl kökleri en sık tercih edilen bölge ense kısmıdır. Bunun dışında koltu altı veya genital bölgeden alınan kıl kökleri de başarılı sonuç vermektedir.

Yalnızca kaş bölgenizde lokal bir dökülme söz konusu olduğunda değil, aynı zamanda kaşlarınızı kalınlaştırmak istediğinizde de bu yöntemden faydalanabilirsiniz. İdeal kaş şekli ve kalınlığı belirlendikten sonra işlem gerçekleştirilir. Memnun edici sonuçlar elde edilerek hastalar yolcu edilir.

Kirpik Ekimi

Genelde ense bölgesinden alınan kıl kökleri ile gerçekleştirilen kaş ve kirpik ekimi son derece başarılı sonuçlar vermektedir. 4-6 ay kadar bir zaman diliminde kıl kökleri uzar ve beklenen estetik görüntüye kavuşulmuş olunur.

Yüzün estetik ve genç görünümünün olmazsa olmazlarından biri de kirpiklerdir. Plastik cerrah ve saç ekim uzmanı tarafından gerçekleştirilen kirpik ekimi genelde yaklaşık 3 - 4 saat sürer. Lokal anestezi ile gerçekleştirilir ve yan etkisi bulunmayan acısız, ağrısız bir işlemdir. İyileşme süreci ise yalnızca üç gündür. Daha sonra sıkıntısız bir şekilde gündelik hayatınıza devam edebilirsiniz.

Elbette göz gibi hassas bir bölgeye uygulanacak işlemin mutlaka profesyonel eller tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ekibin uzmanlığı bu noktada son derece önemlidir. Uygun koşullarda gerçekleştirilen işlemin hiçbir yan etkisi olmayacaktır.

Merkezimizde tüm sağlık koşulları titizlikle sağlanır. Bu sayede hastalarımız memnun bir şekilde merkezimizden ayrılır. Hem kaş hem de kirpik ekiminde son derece başarılı sonuçlar elde edilmekte ve sorunlu alanlara dair estetik kaygılar giderilmektedir.

Zaman kaybetmeden kaş ve kirpik ekimi ile tanışın. Bu sayede geçici çözümler bulmakta da kurtulacaksınız. En kalıcı ve estetik operasyonlar için merkezimizi tercih edebilirsiniz.

En doğru sonuçlara ulaşmak, kaliteli hizmetten faydalanmak için merkezimizi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.