İğnesiz Ekim Nedir?

Saç ekimi ülkemizde oldukça başarılı şekilde gerçekleştirilen bir operasyondur. Üstelik yeni yöntemler ile saç ekimi konusunda dikkat çekici gelişmeler yaşanmaktadır. İğne korkusu pek çok kişinin saç ekimine mesafeli durmasına yol açabilmektedir. Ancak iğnesiz ekim yöntemi ile bu korkular silinebilmektedir.

İğnesiz saç ekiminde mikrocerrahi teknikler kullanılmaktadır. FUE tekniğinde iğnesiz saç ekimi mümkündür. Bu teknikte ucunda iğne bulunmayan özel bir alet kullanılır. Hastaya lokal anestezi uygulanır. Ekim işlemi de implanter adı verilen özel bir alet veya lazer teknikleri ile gerçekleştirilir.

Bu durum iğne korkusu nedeni ile saç ekimini erteleyenler için oldukça cazip bir seçenek olarak karşımıza çıkmaktadır.

İğnesiz Saç Ekimi Yöntemi

Peki iğnesiz saç ekimi nasıl gerçekleştirilir? Öncelikle sağlıklı saç kökleri hastanın kafasının arka ve yan kısımlarından alınır. Ardından saç dökülmesinin meydana geldiği kısma FUE ve DHI tekniği ile sağlıklı saç greftleri transfer edilir.

Bu yöntemin en büyük faydası iğne fobisi olan kişilerin de saç ekimi yaptırabilmesini sağlamasıdır. Bununla birlikte iğnesiz gerçekleştirilen işlem ile enfeksiyon ve ağrı oluşma riski en aza indirgenmektedir.

Üstelik hastalar kafa derisinde delik oluşmamasından dolayı kısa sürede ve ağrısız olarak iyileşir. Kafa derisinde daha az kabuklanma meydana gelir. Şok dökülme süreci de diğer yöntemlere göre daha hızlı şekilde gerçekleşecektir.

Eğer saçlarınızın seyrelmesinden veya dökülmesinden şikayetçiyseniz ancak saç ekimi konusunda tereddütleriniz ve korkularınız varsa bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Profesyonel kadromuz tarafından gerçekleştirilen bu yöntem ile saçlarınızın sağlıklı bir görünüme sahip olması mümkün hale gelmektedir.

Bununla birlikte acısız ve ağrısız bir işlem olması bu uygulamanın en büyük avantajları arasında sayılır. İğne fobisi olan hastalara bu yöntem önerilmektedir. İyileşme süreci de hesaba katıldığında avantajları oldukça fazla olan bir yöntem olduğunu söylemek mümkündür.

Artık hayalinizdeki saçlara kavuşmak için korkularınızı yenmek zorunda kalmanıza gerek yok. Birbirinden avantajlı yöntemler ile saç ekimi gerçekleştirmek mümkün. Merkezimizi ziyaret ederek siz de konu hakkında bilgi alabilir ve uzman doktorlarımızdan randevu talep edebilirsiniz.

En doğru sonuçlara ulaşmak, kaliteli hizmetten faydalanmak için merkezimizi gönül rahatlığı ile tercih edebilirsiniz.